Tipparellu Kerho tänne !

kurtsi

Kia Niro EV
Viestejä
727

Tuollaisilla aikanaan hidastin kaksykkösen ruostumista, toimi hyvin. Samalla litkulla voi pehmentää pohjan kovettunutta massaa.
 

renonen

Jäsen
Viestejä
210
Tämän toisen puolen korjauksessa täytyy olla maltti mukana. Jos tuon kulmatuen poistaa niin käy köpelösti. Joko oviaukko täytyy tukea putkikehikolla tai jokin muu konsti käyttöön. Jos tipan korjaajilla ollut sama ongelma miten ratkasitta sen.

Tuo koteloaine varmaan hyvä.
 

Liitteet

otto

tipan tuntija + R 19
Viestejä
1 219
poikittain ja pitkittäin lattarautaa ja pultit niistä kiinnitysreijistä läpi, tuppaa menee muutaman millin kasaan hitsatessa, joten paineilmaa jäähdytykseen.
 

renonen

Jäsen
Viestejä
210
Nuin itekkin aattelin. Tukiputkia ja vaikka heppais pienesti kiinni oviaukkoon. Otan kuvia kunhan saan jotain näkyvää aikaseksi.
 

renonen

Jäsen
Viestejä
210
Harmi että tuli näin kova talvi. Ei raaski lämmittää tallia kun tuo sähkö nykyään maksaa aivan mahottomasti siirtoineen. Oottelen vähän keväämpiä kelejä. :)
 

renonen

Jäsen
Viestejä
210
Nyt tipan kone koekäytetty. Oli käyny viimeksi reilut neljä vuotta sitten. Tarvi tehdä kaasarin ultrapesu uudet tulpat ja öljyt. Käy tosi nätisti.
 

orsome

Jäsen
Viestejä
264
Tarvi tehdä kaasarin ultrapesu uudet tulpat ja öljyt. Käy tosi nätisti.
[/QUOTE]

??minkä tasoisella ultraäänipesurilla pesit, XXXX wattia??
 
Ylös Bottom