
Ok. Sitten ei arvaa luottaa tuohon mun mittaan, kun ei ole varmuutta, että onko ph1 samoilla mitoilla.ph1 mallia on tämä yksilö.
Liekö enää tähän tapaukseen ajankohtainen, mutta ulkomaan foorumeilta tarttui silmään tuo ph1:n mitta, eli 6 cm pallonivelten keskikohdista mitattuna (etuanturille). Oli työntömitalla mitattuna kuvassa, joten lienee kohtuu luotettava arvo.ph1 mallia on tämä yksilö.
Mutta samassa yhteydessä myös muutama muu kommentti, että mitta olisi tuo sama 56 mm, joka on ph2:ssa. Vaikuttaako nuo muutamat millit sitten tuossa kuitenkaan kovin merkittävästi.tuo ph1:n mitta, eli 6 cm pallonivelten keskikohdista mitattuna
Niin molemmista päistäkö sulta nuo alkuperäiset säätötangot puuttui kokonaan? Näyttääkö sulla valot tuossa koko ajan johonkin muualle kuin mihin pitäisi, nokan eteen tai taivaisiin?mut ei nuo taida itteensä säädellä