Tervehdys ja tervetuloa!Anne sanoi:Tervehdys. Tää ajalee (tai ajelee ja ajelee...) vuosimallin 1967 tipalla. Vanhaan mainoslauseeseen uskon vankasti: vain tippa bensaa. Bensankulutus ei ongelma, mutta öljyä tuo ruikkii jo minimaalisen ympäristökatastrofin verran. Tiivistetty on ja kaikkea tehty.
Tuonlaista kirjoittelee mies joka ilmoittaa hinnat vielä markkoinatipparellu74-oulu sanoi:Onkohan nuo hämäläiset vielä edes kottiutunneet talavisovasta ?
T:Frank 8)
Ok, niin vähän "pelkäsinkin". Sen verran vielä aiheesta, että onko korikitti ollu uutena ylimaalattu, vai musta/harmaa tms?, eli onko loksut maalattu ennen kiinnittämistä?tipparellu74-oulu sanoi:Ei lokasuojissa mitään tiivistettä oo, se on korikittiä -pistä sitä.
Nytpä mulla on kilometrimittarissa 00000 . Vähäniinku korkkais jotain ihan uutta !
Seuraavan kerran mittari pyörähtääkin sitten v. 2060. Nytkin oon ajanu 12 v 25000 km ,vaikka auto on
ajossa keväästä marraskuuhun joka vuosi.
T:Frank 8)