Kaikella ystävyydellä, Scenic II pesurin ruisku on mielestäni hyvä kaikissa nopeuksissa. Laguna I sama hommamarkoolio sanoi:Mikäli suutinta kääntää ylöspäin, niin nesteet taitaa sen jälkeen hitaammassa vauhdissa lentää lasin yli katolle.
On ihmeellistä, että Renault ei saa kunnollisia pissapojan suuttimia laitettua autoihinsa. Vuosikymmenestä toiseen samat surkeat suuttimet.
Vai näin pääsi käymään. :-X Olikos tuossa bensakoneessa sähkövastusta (ns. lehmänhenkäys) auttamassa hytin lämpenemistä kuten dieseleissä? Eihän nuo pikkukoneet varmaan liiaksi lämpiä ja talviominaisuudet eivät välttämättä muutenkaan ole suunnittelupöydän ääressä mikään prioriteetti.. Maskisuoja voisi olla jonkinlainen hätäapu.Ishvan sanoi:Ei tuonut uusi TM:n talvitesti mainetta ja kunniaa Rellulle. Viimeinen sija Meganelle ja porukan huonoin lämpenemään. Maantieajossa aivan totaaliset pohjat porukasta lämpenemisen osalta.
Itse kun hyppään rattiin pakkasista riippumatta, niin varusteisiin ei kuulu juuri koskaan hanskat tai pipo. Päälitakkikin puuttu usein kun tulee tallista lähdettyä ( takki takapenkille ). Kyllä minä talvisinkin ajelen usein paitahihasillani. Siihen meidän Volvot olleet mainioita pelejä, Cliossa pidän takin päällä. Mutta olenkin 80-luvun lapsi. Meillä olikin siis lämppäri.Prairie sanoi:Ulkovaatteissahan autoa yleensä ajetaan.
Mielenkiintoista. Meillä tuo peruskoneinen M.Y 17 Clio lämpiää vallan hyvin. Ei mitään moittimista. Varsinkin kunnolla esilämmittämällä (tässä padassa on perinteinen lohkolämppäri) sininen valo sammuu suht tujakallakin pakkasella muutaman sadan metrin ajon jälkeen ja lämmintä pukkaa suuttimista...Ishvan sanoi:Jos tuota meidän Clioa on uskominen, niin ei siinäkään lämpenemistä voi yhtään kehua.
Omassa Cliossa joutuu jopa hiukan kääntää lämpöä alas maksimista 15 minuutin moottoritiellä ajon jälkeen. Toisin kuin vanhalla Clio II:lla, jolla sai ajaa koko talven lämmöt täysillä. ;DIshvan sanoi:Niin...Kyllähän tuo Clio lämpenee pikkuhiljaa , mutta aikalailla saa lämppäri tohottaa.