näkyy kuvissa huonosti mutta olivat sisäreunastaan sulaneet kiinni toisiinsa, ruuvipenkissä kumivasaralla naputtamalla(väkivalloin) irtosi toisistaan.En minäkään, voisiko joku selventää.
mitä todennäköisin että ei oo vaihteistoöljyjä ikinä vaihdettu, eikä tullut itellekkään mieleen vaihtaa kun itse ajanut kotterolla vasta ~3tkm.Eli öljynvaihdot oli laiminlyöty kokonaan ja tulos on tässä. Nyt pitäs löytää JC5 renusta tai S/V40 sarjan volvon laatikko ja laittaa se tai jos siitä saa osat irroitettua tuohon. Sitten ELF NFX 75W öljyt vaihteistoon. Sitä saa litran pulloissa Motonetista.
loppu laatikko toimi nosturilla nopeasti kokeiltuna aivan normaalisti kun oli tuon vitosen vaan pois ottanut, ei ollut väljää tapeissa eikä akseleissa.
kunnon huuhtelu vaan ja uudet hilppeet ja mehut, joko hajoaa tai kestää