Mulla oli aikoinaan -97 mallinen RXE (siis Laguna Break), se jutteli ainakin kaikenlaista englanninkielellä.
Kokeeksi jätettiin kaikki ovet ja luukut raolleen ja turvavyöt auki ym. ja lähdettiin ajamaan, niin se jutteli varoituksiaan koko korttelin kierron ajan!
Jos on samanlainen kuin itsellä niin katsohan jos mittariston vasemmalla puolella on kaksi nappia. Toinen, sellainen pohjaan jäävä ja ylös takaisin vapautettava, täytyy olla yläasennossa, jotta se huutelee niitä tietoja. Toisesta saa sen sanomaan uudelleen mikä vaivaa, jos sillä on joku hätä. Jos kaikki ok niin se vaan kertoo jotain tyyliin " checking systems".
Mulla ainakaan tuo ei huutele mitään, jos mikään ei ole hätänä. Eli esimerkiksi aja ilman turvavyötä, ajovalopolttiot lopussa, valot unohdu päälle tms.
Mittaristio vasemmalla on kolikkolokero, ilman sulku, ja ajovalojen säätö.
Viiksessä valojen kytkentä Nopeusmittarin alla välimatka nollaus.
Tämä taitaa olla mykkä
Joo siinä kolikkolokeron alla ne napit ainakin mulla on. Kaiutin on sulakkeiden vieressä paneelin alla. Ehkäpä siinä ei jostain syystä sitä puhetoimintaa ole.