Lagunan ratti ei keskellä??

Morbus

Jäsen
Viestejä
395
Itsellä on tuo 2.0T farkkulaguna ja olen vasta viime aikoina huomannut ettei kuskin penkki ja ratti ole suorassa linajssa toisiinsa verrattuna, tarkoitan siis ettei ratti ole aivan keskellä penkin keskilinjaan verrattuna.
Olen kuskin penkin muutamaan otteeseen irroittanut mutta eihän se nyt takaisin laitettaessa voi NIIN vinoon mennä että eron rattiin verrattuna huomaisi?

Vanhoissa Saabeissahan oli sama ilmiö, tarkoituksellisesti, mutta en ole koskaan kuullut että Rellussa olisi sama. En ainakaan edellisessä Lagunassa huomannut tälläistä.

Onko muilla samaa ilmiötä vai onko meikäläisen Laguna jotenkin spesiaali yksilö? ;D Vai kuvittelenko vaan koko asian?
 

Laguna00

Moderaattori
Ylläpidon jäsen
Viestejä
2 788
Vs: Lagunan ratti ei keskellä??

Harvassa on autot joissa ratti ja penkki olis 100% linjassa. En nyt muista missä kaikissa autoissa on ollut sama juttu mutta en nyt muista yhtään autoa taloudestamme jossa pientä eroa ei näiden linjassa olisi ollut.
 
Ylös Bottom