Laguna II käy kolmella pytyllä...

matikka40

Nuorempi jäsen
Viestejä
2
Löytysköhän täältä apua, ennenkuin vien huoltoon. Mikähän tuli, tosiaan kolmella käy ja meinaa ja meinaa käydä neljällä mutta ei  :( Tulpat vaihdoin uudet ei ollut apua. Onkohan joku tyyppivika esim. tulpanjohdot (Opel Vectra) tai muu sellainen APUVA!! Vuosimalli -02 farmari Laguna 1,6 aj. 154 000


Kiitos vastauksista eli puola... onkohan tuo ite vaihettavissa ? puolan hinta ? ja missähän tämä puola lagunassa on?

Jepsis rupeaa homma hahmottumaan!! Hintahaitari puolalle 40 - 95 euroa !! Eli kannattaa näköjään hieman kysellä mistä tilaa.

Kiitän ja toivotan Hyvää Uutta Vuotta 2008 !!
 

Porinpoika

Kesä kamu
Viestejä
568
Vs: Laguna II käy kolmella pytyllä...

Olet joutunut puolan irroittamaan kun tulpat olet vaihtanut, sytytystulppien päällä suoraan...
 

rkoo

Jäsen
Viestejä
125
Vs: Laguna II käy kolmella pytyllä...

Ja pystyy itse vaihtamaan. Safraneen maksoi muistaakseni n.50 euroa kpl. Siinä on kylläkin vain 2 puolaa, ja lagunassa on kai 4kpl. Mutta tuskin se hintaan vaikuttaa.
 
Ylös Bottom