Espace -09 kyssäreitä

JesusLovesY

Jäsen
Viestejä
71
Moi! Ostin tällaisen 2 litran dieselin. Ei ole aiempaa kokemusta Relluista joten ihan uusi tuttavuus.

Kysyisin saako näihin peräkoukkua asennettua jälkikäteen?

Liikkeen myyjä löi 2 avainkorttia käteen joten nämäkin on uusi kokemus..keskuslukitus ei toimi kuin kuskinoveen tai no lukkoon saa kaikki mutta aukea ei kuin kuskinovi muut pitää avata sisältä..luin että näitä kortteja fiksaillaan onkohan kyse kortista vai ovilukosta/lukoista missä vika?

Matkakulutus paljonko teillä kuluttaa kun ajaa rajoitusten mukaan? Ajotietokonetta kun seurailin niin välillä kulutti pitkänmatkaa 8-10 sitten kun vaihtoi vaihdetta tai lähti uudelleen liikkeelle kulutus oli jopa alle 6l, onkohan vika tietokoneessa vai fyysinen?

Onko kellään kokemusta tällaisen lastuttamisesta onko pudottanut kulutusta?

Kiitos kun viitsitte vastailla!
 

kimbe

Tunnettu jäsen
Viestejä
3 208
Kysyisin saako näihin peräkoukkua asennettua jälkikäteen?
Tähän sen verran täytyy viisastella, että saahan sen vetokoukun asennettua mihin vaan, se on sitten eri asia, että miten niitä valmiita asennus- ja johtosarjoja löytyy. Mutta IV Espaceen näyttäisi kyllä molempia hyvin tarjolla olevan, irrallaan tai asennettuna.
 

JesusLovesY

Jäsen
Viestejä
71
Nyt tuli näytölle ilmotus"regenerate fap"lieköhän hiukkasten poltto epäonnistunut että pitäisi korjaamolla käydä poltto tekemässä vai onko se meneillään että pitäisi matkaa ajaa 10min vähintään? Matkakulutus pomppi eilen yrittikö se polttaa houkkasia muttei onnistunut?
 

kurtsi

Kia Niro EV
Viestejä
722
2007 vuosimallisella Grand Scenickillä piti ajaa vähintään 60 km/h kunnes mainitsemasi ilmoitus hävisi näytöltä. Muutamia kertoja ajatti 30-40 km tuon takia. Keskuslukituksesta sen verran, että onko mahdollista siinä olla päällä valinta, joka avaa ainoastaan kuskin oven?
 

Heikki.L.

Aktiivinen jäsen
Viestejä
1 152
On joissakin Renuissa tuo juttu että ei aukea kuin kuskinovi.

Ja sen tosiaan saa pois mutta kun en muista enää. Mun GS.ssä oli meinaan tuo kanssa.

Miks pitää olla näin hatara pää......ähhh!!
 

Heikki.L.

Aktiivinen jäsen
Viestejä
1 152
Eikun joo. Tuo ohjekirja sen hyvin kertoo mutta nyt muistan sen henkilökohtaisen sähellykseni GS.än kanssa kun tappelin ton turvalukitus ohjelman kanssa. Toki mulla oli muutakin vikaa sillon mutta se siitä..... :)
 

Ruusu

Jäsen
Viestejä
75
Vetokoukun voi asentaa itse. Asensin omaani koukun+johtosarjan. Oikeastaan helppo homma, korissa oli reiätkin valmiiksi porattuna.
Keskuslukitus, kuskin ovessa on katkaisija joka kytkee muut ovet lukko-asentoon. Se viimeinen eli takimmainen nappi pienellä punaisella merkkijonolla. Paina se eri asentoon ja kokeile toimiiko kaikki lukot, todennäköisesti toimii Ainakin helppo kokeilla...
 
Ylös Bottom