AjonEsto

Simozi

Nuorempi jäsen
Viestejä
6
Osaisko joku kertoa minulle pinkoodin renault twingo 99.Kävi silleen että oltiin heittämässä ja meni sitten patteri tyhjäksi ja meni ajonesto päälle ei auta vaikka vaihdoin patterin avaimeen.Oon yrittänyt katsoa pinkoodia netistäkin mutta aika heikkoa on ja autosalpaan en kyllä vie.Jos joku voisi tai osaa laskea minulle ton pinkoodin olisin ikuisesti kiitollinen.Tässä oli toi koodi minun twingooni WSTKELE
 

Juntunen

Aktiivinen jäsen
Viestejä
2 333
Ajonesto ei tarvi avaimeen patteria. Kokeile toisella avaimella.

Pari vuotta sitten ostettiin ooppeli jossa tuli mukana vain yksi avain joten ensimmäinen homma oli hankkia toinen avain ettei auto jää minnekään jos avaimen ajonestologiikka hajoaa tai avain menee hukkaan.
 

2528ej

Aktiivinen jäsen
Viestejä
1 116
Tuossa varmaan vielä, infrapuna avain, vaatii avaimen saada yhteys auton katossa sivävalon vieressä olevaan vastaanottimeen. Onko patterit varmasti oikein päin, jos on, istu autoon ja kokeile painella avainta suunnattuna kattovaloon päin, lukkiutuuko ovet silloin. Tuota näppäiltävätä coodia ei taita enää saata, merkkiliikkeestä. Ainakin joku väitti , vuosi sitten. Vielä 2012 sain koodin ihan soittamalla, ohjeistivat vielä miten toimia. Se oli syötettävä siitä sisälukinta napista. Jäsen,Renumään voisi varmaan auttaa, kun hänee saisit yhdeyten. Näistä infra avain autoista ajonesto on vissiin nopea poistaakkin. Merkiliikkeen asentajalla siinä meni viitisen minuuttia. Avaimen toiminnan voi kännykällä kuvata, avain suunnattuna kännykän ruutuun, painaa avaimen nappia näkyykö punainen valo
 
Viimeksi muokattu:

2528ej

Aktiivinen jäsen
Viestejä
1 116
Tyhmä kysymys, toimiiko valot sun muut vempaimet, ja pitäisi kyllä startatakkin vaan ei käynnistyä, jos ajonestossa vika.
 
Ylös Bottom