Clion ulkolämpömittarin anturi

jakke

Nuorempi jäsen
Viestejä
4
Heips! Osaako joku kertoa missä mahtaa kyseinen anturi olla, auto on vuosimallia -13, näyttää lämpötilan vähän miten sattuu, ja jos jonkinmoisia korjausohjeita jollain olis antaa, kiitos.
 

TenuRenu

Nuorempi jäsen
Viestejä
5
Hei gurut, sama kysmys kuin edellä, paitsi pirssi megane vm 2002 !!! Haynesit sun muut opukset kun ei tunne mokomaa anturia ollenkaan eikä viitsis koko etupäätä purkaa..
 

Juntunen

Aktiivinen jäsen
Viestejä
2 272
Hei gurut, sama kysmys kuin edellä, paitsi pirssi megane vm 2002 !!! Haynesit sun muut opukset kun ei tunne mokomaa anturia ollenkaan eikä viitsis koko etupäätä purkaa..
Omassa 2002 megane farmarissa oli matkustajanpuoleisessa peilissä. Muistaakseni siinä alla jopa näkyi sellainen nypykkä alla.
 

TenuRenu

Nuorempi jäsen
Viestejä
5
Pistitpä Juntunen pahat, vai että peilissä!? Saman ikäluokan astrassa ja jossakin muussakin kyseinen on etupuskurin takana. Kiitos toki vinkistä !
 

Pende57

Jäsen
Viestejä
93
Luulempa, jotta Mustis ja Juntunen on lähellä totuutta? En ole viä kerennyt kokelemaan, mutta jos on kaveri ja ottaa vaimon hiusten kuivaan ja sillä lämmittää ensin toista sit toista peliä ja kaveri kattelee lämpönäyttöä, niin selviää.
Itellä Megu 3 ja siinä ilmeisesti kuskin peilissä. Siä on sellanen "nypykkä" pelilin alaosassa ertupulella. Täytyypä kokeilla josko vaikka käpälällä lämmittämällä nousis lämpönäyttö.
TenuRenulle sanoisin, älä koskaan vertaa "ranskattaria", nuihin (kulkuneuvoihin ), ne ovat erimaata ;)
Alko niin kiinostaan, jotta pitihän tuo käyrä testaan, Megu III 2011. Säätiarotus näyttää -7, megun näyttö joka on aina näyttänyt "poskettomia" näytti -16.
Lämmitin sitä kuskinpuolen peilin " näpykkää" noin kolmisen minuuttia käpälällä asteet putos -6:een, sit odotteli nelisen minuutia minuuttia ja näyttö oli -12, joten kyllä se siä peilissä on anturi.
 
Viimeksi muokattu:
Ylös Bottom